Yenilenebilir Enerji Kaynakları

İşini Güneşe Dön Projesi Hayata Geçti

İşini Güneşe Dön Projesi Hayata Geçti

Yeşil Düşünce Derneği‘ nin 9 Martta ki Çanakkale Truva otelde düzenlediği bir toplantıya bilgilendirmeler ve duyurusunu yaptığı İşini Güneşe Dön projesi hayata geçti. Projenin amacı Çanakkale’ de gençlerin yenilebilir enerji konusunda bilgilenmesi ve yeni iş olanaklarının oluşmasını sağlamak.

Çanakkale’ de ve Çanakkale civarında ki mesleki liselerde düzenli olarak yapılacak seminerlerle gelecekte ülkemiz ve tüm dünya için çok önemli bir konu olan yenilenebilir enerji konusunda öğrenciler öğrenciler bilgilendirip, eğitilecek. Bu sayede yenilebilir enerji konusunda yeni girişimlerin başlatılması ve istihdam yaratılması bekleniyor.

Aynı zamanda proje Koordinatörü Sevil Turan yaptığı açıklamalarda proje kapsamında gençler için eğitimin uygulamalı olarak yapılabilmesi için Çanakkale ,Küçükkuyu – Adatepe Köyü‘ nün pilot bölge seçildiğini ve buraya bir enerji merkezinin kurulacağını bildirdi.

Turan yaptığı açıklamalar da yenilenebilir enerjinin önemini vurgulayarak iklim ve mevsimler değişikliklerin en büyük nedenlerinden biri olan fosil atıkla enerji üretmek yerine yenilenebilir enerjin daha aktif olarak çevreye ve doğaya sağlıklı bir şekilde enerji elde edilebileceğini ancak ülkemiz de yenilenebilir enerji kullanım oranının sadece %6,4 gibi ufak bir rakam olduğunu, bu ve bu tarz projelerin amacını yeni gelen genç nesili yenilenebilir enerji konusunda bilinçlendirmek ve bu konular ile alakalı yenilikçi projelerin çıkabilmesini hedeflediklerini belirtti.

Gençlerin bilinçlenmesi ve ülkemizde ki yenilenebilir enerjiye karşı bakışın, bilincin ve yaygınlığının arttırılması amacı ile oluşturulan bu projede  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi proje kapsamında fon desteği sağlıyorlar.

Temennimiz gelişen ülkemizde geleceğimizi oluşturacak gençlerimizin yenilenebilir enerji konusunda bilgi ve fikir sahibi olup, bilinçlenmesi amacı ile Çanakkale’ de gerçekleştirilen bu projenin ülke geneline yayılması.

Bir önceki yazımız olan Bitmeyen Pil Geliştirildi! başlıklı makalemizde bitmeyen batarya, bitmeyen batarya icadı ve bitmeyen pil hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Faruk Sarı dedi ki:

    İşini Güneşe Dön Projesi Hayata Geçti Karabük sevgilerle

BİR YORUM YAZ