İzmir’e elektrikli otobüs filosu

Photo of author

By Çağatay Turgut

Büyükşehir Belediyesince toplu taşımada kullanılmak üzere 20 elektrikli otobüs satın alınacak.

    İzmir Büyükşehir Belediyesince toplu taşımada kullanılmak üzere 20 elektrikli otobüs satın alınacağı söylendi .
Büyükşehir Belediyesinin izahına göre , kent içi toplu ulaşım kuruluşu ESHOT’a ilk etapta 20 elektrikli otobüs satın alınması için gerekli olan bütçe tertip etmesi , Megakent İzmir Belediyesi Meclisinde oy birliğiyle onay gördü.

Uygulamanın yaşama geçmesiyle Ülkemiz ‘deki ilk elektrikli otobüs filosunun İzmir’de faaliyete gireceğinin belirtildiği bildiride , elektrikli otobüs alımına ilişkili olarak ihale hazırlıklarının başladığı kaydedildi.

Almanya ve Çin’deki tesislerde üretilen çeşitli otobüs tiplerinin incelendiğinin aktarıldığı bildiride , tek şarj ile uzun menzil kapasitesine sahip ve yaz aylarında klima çalışmasına uyumlu otobüslerin alınmasının tasarılandığı , otobüs bataryalarının şarj edilmesi için gerekli olan elektrik enerjisinin bir bölümünün , kurum içerisinde oluşturulması tasarılanan güneş panellerinden elde edileceği söylendi .

“İzmir’e elektrikli otobüs filosu” üzerine 5 yorum

  1. İzmir’e elektrikli otobüs filosu Yenilenebilir Enerji Osmaniye merkezden ben Biyoyakıtlar. Merhabalar paylaşımınız vallaha çok güzel, sağolun 12-08-2017 01:39:37 harika ötesi.

    Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.