Çorum Belediyesinden 15 Milyon Avroluk Rüzgar Enerjisi Projesi

Çorum Belediyesi tarafından 15 milyon € bedele mââl olacak rüzgar enerjisi projesi bu ay sonu itibari ile ihaleye çıkartılıyor.

Türkiye’ de yenilenebilir enerji konusunda yatırımları ve gelişimi ile dikkat çeken ve bir çok belediyeye örnek olan Çorum Belediyesinden yenilenebilir enerji konusunda yep yeni bir adım daha atıldı. Hali hazırda bir çok aktif projesi olan ve yenilenebilir enerji ile bölgeye enerji kazandıran Çorum Belediyesi‘ nin yeni rüzgar enerjisi projesi bu ay sonu ihaleye çıkacak.

Bu yeni rüzgar enerjisi projesi ile birlikte Belediye kendi tükettiği enerjinin yanı sıra toplamda fazla olarak 14 milyon Kwh elektrik üretecek projenin ihalesini 28 Haziran‘ da yapmayı planlıyor. Bu büyük rüzgar enerjisi projesi ile birlikte Çorum Belediyesi hem kendi kullandığı enerjiyi yenilenebilir rüzgar enerjisi sayesinde karşılayacak hemde fazlası ile üretilecek enerji ile hem çevreye hemde ülkemizin ekonomisine destek ve katkı vermiş olacak.

Yeni rüzgar enerjisi projesi ile alakalı açıklamalarda bulunan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Dünya üzerinde ki yenilenebilir enerji ile alakalı yenilikleri ve gelişmeleri sürekli olarak takip ettiklerini ve bu gelişmeler doğrultusunda yeni projeler üreteceklerini bildirdi. Belediyenin tüm enerji ihtiyacını bu proje sayesinde karşılayacaklarını sözlerine ekledi.

Çevreye ve doğaya duyarlı belediyecilik anlayışı ile yenilenebilir enerji konusunda yeni adımlar atarak tüm ülke belediyelerine örnek olması ve bu tarz uygulama ve yatırımların yayınlaşması dileği ile.