Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Kombi Kullanırken Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kombi Kullanırken Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kombi kullanırken enerji tasarrufu yapmak önemlidir. Çünkü bu aynı zamanda daha az doğalgaz tüketimi ve doğal olarak da daha uygun fatura anlamına gelecektir. Bunun iki yönlü olarak size faydası vardır. Doğalgazın yanı sıra aynı zamanda elektrik tüketiminde de fayda sağlayacağınızdan aylık fatura miktarınızda ciddi düşüşler görebilirsiniz.

Genelde insanların kombi kullanırken yaptığı pek çok yanlış var ve bu yanlışlarda doğru olduğu düşünülerek sürekli olarak tekrarlanıyor. Bu da hem kombiden daha az verim almak hem de kabarık fatura anlamına geliyor. Peki, siz bir kombi kullanan birisi olarak nasıl daha az doğalgaz harcarsınız ve elektrik sarfiyatınız ne kadar düşer.

Kombi Tasarrufu için Yapılması Gerekenler

Burada gerçek anlamda verim elde etmek istiyorsanız mutlaka aşağıda sıraladığımız maddeleri dikkatlice uygulamanız gerekiyor.

Eğer ki konvensyonel ya da hermatik tip kombi kullanıcıysanız bundan hemen vazgeçmeniz gerekiyor çünkü yoğuşmalı kombiler verim anlamında en iyisidir. Eğer ilk kez kombi bağlatacak biriyseniz o zaman yoğuşmalı tercih edebilirsiniz. Günümüzde artık yüksek yoğuşmalı olarak bilinen çift yönlü kombiler var. Yoğuşmalı kombiler her zaman yüksek enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda az gaz harcayarak yüksek ısı elde edersiniz.

kombi - Kombi Kullanırken Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kombi seçiminizi yaptıktan sonra peteklerinize önem vermelisiniz. Eğer ki peteklerinizin girişinde termostatik vanalar kullanırsanız bu durumda sıcaklığın belli seviyede kalmasını sağlarsınız. Oda sıcaklığı belli bir derece üzerine çıkarsa vana dan kombi ateşlemesi anında kesilecektir. Bu da sizin daha fazla enerji tüketiminizi önleyecektir

Kombiniz kadar servisinize de önem vermek durumundasınız. Kombiler yaz ve kış mevsimlerinde kullanılan önemli bir ısınma cihazıdır. Ve mutlaka bakımlarının her yıl düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Bakım işlemi sırasında yetkili olan servisleri tercih etmelisiniz. Çünkü yetkili olmayan bir servisin sizin başınıza neler açabileceğini bilemediğiniz gibi teknik anlamda da yetersiz olabilecektir.

Yalıtım enerji tasarrufunda önemli bir konudur. bu nedenle de kombinizin yanı sıra mekanın yalıtımını da tam olarak sağlamak durumundasınız. Bu sayede kombinin ısıtmış olduğu ortam dışarıya kaçmaz dışarıdaki ortam da içeriye girmez.

Bir önceki yazımız olan Güneş Enerjisi Sistemlerinde Yapılan Hatalar Nelerdir? başlıklı makalemizde akü seçimi, güneş enerjileri ve güneş enerjisi hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ