Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek !

Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek !

Panasonic Türkiye’ de yenilenebilir enerji konusunda hedefleri büyüttü. Artık evlerin kendi enerjilerini kendilerinin üretebilmesi konusunda büyük adımlar atıldı.

Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip olan Japon elektronik devi Panasonic, yenilenebilir enerji konusunda son yıllarda ki büyük atağı ile dikkat çekiyor. Bu çerçevede özellikle Türkiye’ de hedefleri büyüten firma, evlerde yenilenebilir enerji üretiminin yaygınlaştırılması için çalışmalar başlattı.

Bu konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Panasonic Ürünleri Grubu Satış Müdürü Koray Yıldız, ev kullanıcılarının kendi ihtiyaçları olan enerjiyi, yeni sistem paneller ile birlikte kendilerinin karşılayabileceğini söyledi. Bu konu ile alakalı kredilerin ve teşviklerinde olduğundan bahseden Yıldız, Türkiye’ nin bu konuda öncelikli bir pazar olduğunu belirtti.

Açıklamalarına devam eden Yıldız, Konvansiyonel poly panellerin, şu an piyasada yer alan panellere oranla %25 kadar daha az yer kapladığın belirtti. Bu sayede aynı alanda daha fazla panel yerleşimi ve dolayısıyla daha fazla enerji üretimi sağlanabiliyor, üstelik çatı vb. yerlere yerleştirilen paneller bu sayede çok daha hafif olup, çatı üzerinde ki yükü azaltıyor ve belirttiğimiz gibi çok daha az yer kaplıyor. Bu kapsamda asıl güzel gelişme ise, çok daha az yer kaplayan poly panellerin yerine Panasonic HIT panellerin çok daha fazla enerji üretimi sağlaması. Hit paneller sayesinde şu an aktif olan kullanılan panellerden daha fazla enerji üretilirken, daha az yer işgal edilmiş olacak.

 

Kısa Sürede Geri Dönüş

Hit paneller bir çok fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayabilecek güçte. Bu panellerin maliyetlerinin ortalama olarak üretilen enerji ile birlikte 60 – 70 aylık bir süre sonucunda kendini karşılaması da bu sistemin bir diğer önemli avantajı. Bu sistemler sayesinde artık az yer kaplaması ve kısa sürede sistemlerin kendini amorti etmesi nedeni ile evlerde ki kullanımın da kısa sürede artması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Yenilenebilir Enerji Yatırımları Rekor Kırdı ! başlıklı makalemizde yenilenebilir enerji yatırım raporu ve yenilenebilir enerji yatırımları hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Temel Çiçek dedi ki:

  Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek ! Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kars merkezden ben Temel Çiçek. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 20-11-2017 10:52:06 harika ötesi.

 2. Elif Barış dedi ki:

  Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek ! Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eskişehir merkezden ben Elif Barış. Slm siteniz inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım 14-10-2017 13:57:42 harika ötesi.

 3. Alparslan Türk dedi ki:

  Alparslan Türk Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek ! Mesut çok güzel.

 4. Temel Çiçek dedi ki:

  Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek ! ve Mesut begendim dedi.

 5. Fatih Süray dedi ki:

  Evlerde Yenilenebilir Enerji Üretilecek ! ve Mesut begendim dedi.

BİR YORUM YAZ