Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor

Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor

Kayseri Melikgazi Belediyesi, şehir genelinde yenilenebilir enerji konusunda ki yatırımları ard arda faaliyete geçirerek şehre enerji konusunda destekte bulunuyor.

Yenilenebilir enerji konusuna çok fazla önem veren ve bu konu ile alakalı sürekli olarak yeni yatırımlar yapıp, yeni projeler üreten Melikgazi Belediyesi projesine başlanan işleri sonuçlandırıp elektrik üretimine başlarken, bu esnada da yeni projelere imza atmaktan geri kalmıyor.

Yıldırım Beyazıt Pazar yerinde yapılan çatı üstü güneş enerji santralinin tamamlanmasının ardından Keykubat Pazar yerine kurulan yeni santralinde Haziran ayında devreye geçmesi bekleniyor. Başkan Memduh Büyükkılıç, bu iki büyük projenin dışında yeni iki projenin de geleceğinin müjdesini verdi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’ nın verdiği desteklerle Mart ayında başlanan projenin henüz tamamlandığını belirten Memduh Büyükkılıç, Belediye olarak kendi enerjilerini kendileri üreten bir belediye olmayı amaçladıklarını, Yıldırım Beyazıt tesisinin Türkiye’ de bir ilk olduğunu ve çatı üstü olarak yapılmış en büyük güneş enerji santrali olduğunu belirtti. Şu an ki aktif proje ile Belediyeye ait tüm tesislerin tükettiği enerjinin 3/1 oranını yenilenebilir enerji sayesinde karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Belediyenin bir diğer projesi olan Keykubat Güneş Enerji Santrali, Oran Kalkınma Ajansı’ nın desteklediği bu projeler için toplamda Belediyeye 450 bin TL hibe edildi. Toplam 2 bin 300 metrekarelik kapalı alanda yer alan santralde 60 panel ve 15 invertörden oluşuyor. Toplamda 350 kilowatt güce sahip olması beklenen tesisin Haziranın ortası gibi enerji üretimi başlaması bekleniyor. Tesisin kullanıma açıldıktan sonra 4 yıl içinde kendini amorti etmesi de hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi ! başlıklı makalemizde akıllı bank projesi ve Altıeylül Belediyesi akıllı bank hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Fatih Süray dedi ki:

  Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor ne zaman cumartesi gününde Fatih Süray bu siteden okudum.

 2. Barış Tezer dedi ki:

  Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor ne zaman salı gününde Barış Tezer bu siteden okudum.

 3. Mahmut Bildirici dedi ki:

  Mahmut Bildirici Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor Mesut çok güzel.

 4. Faruk Sarı dedi ki:

  Karabük merkezden ben Faruk Sarı. Merhaba sayfanız süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2017 11:43:56

 5. Muhsin Pala dedi ki:

  Mesut Melikgazi Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Konusunda Hamlelere Devam Ediyor Selam bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler

BİR YORUM YAZ