Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi !

Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi !

Balıkesir Altıeylül Belediyesi tarafından hazırlanan Akıllı Bank Projesi ile insanların güneş enerjisi ile banklarda telefonlarını şarj etmesine imkan veriliyor.

Balıkesir Altıeylül Belediyesi tarafından örnek bir proje başlatıldı. Hem çevre belediyelere, hem de ülkemizde ki tüm diğer belediyelere örnek olarak bu proje sayesinde güneş enerjisinden elde edilen enerji ile insanların banklarda telefonlarını şarj edebilmeleri sağlanıyor.

“Mutlu İnsanlar Şehri” sloganı ile yola çıkan ve bu yolda ki adımlarından bir tanesi olan Akıllı Bank Projesinde Belediye teknoloji çağında en yaygın olarak kullanılan cihaz olan cep telefonlarını insanların bir yandan dinlenirken, diğer yandan da büyük bir ihtiyaç olan şarj ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyor. Tamamen Altıeylül Belediyesinin AR-GE çalışmaları ile geliştirilmiş olan bu projeyi Tripas firması hayata geçirdi.

Şu an için proje kapsamında Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde toplam 15 adet bank halka açık yerlere yerleştirildi. Bu 15 tane bankın 2 tanesi Balıkesir Üniversitesi’nin Necatibey Eğitim Fakültesinde yer alıyor, özellikle bu bölgede ki banklar sayesinde öğrencilerden gelen olumlu geri dönüşler projenin gerçekten ihtiyaç karşılayan çevreci bir proje olduğununda kanıtı.

Proje kapsamında Necatibey Eğitim Fakültesinde öğrenciler ile bir araya gelen Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, projenin bir ilk olduğunu ve projenin tamamen yerli ve milli bir proje olduğunu belirtti.

Akıllı banklar 225 watt güneş paneli ile çalışıyor. Buradan elde edilen güneş enerjisi sayesinde toplamda 4 adet USB den telefonlar şarj olabiliyor.

“Mutlu İnsanlar Şehri” sloganı ile yola çıkılan bu süreçte Akıllı Bank projesinin sadece bir adım olduğunu unutmamak lazım. Başkan Kafoğlu, sözlerinde yeni çevreci projelerin gelebileceğini ve var olan Akıllı Bank projesinde daha fazla talep ve geri dönüş olursa şehrin farklı noktalarına yeni bankların yerleştirilebileceğinin bilgisini verdi.

Bir önceki yazımız olan Yenilenebilir Enerji İstihdamı Artıyor ! başlıklı makalemizde Yenilenebilir Enerji İstihdam Artışı ve Yenilenebilir Enerji İstihdam Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Şengül Hanım dedi ki:

  Şengül Hanım Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi ! Mesut çok güzel.

 2. Şengül Hanım dedi ki:

  Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi ! ne zaman salı gününde Şengül Hanım bu siteden okudum.

 3. Gencay Mert dedi ki:

  Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi ! Çanakkale sevgilerle

 4. Elif Barış dedi ki:

  Elif Barış Altıeylül Belediyesinden Akıllı Bank Projesi ! Mesut çok güzel.

BİR YORUM YAZ