Cep Telefonlarındaki Radyasyon Oranı Kaçtır?

Photo of author

By İhsan

Cep telefonlarının tamamını kapsayacak şekilde konuşursak hepsinin radyasyon yaydığını biliyoruz. Dolayısıyla burada sağlık açısından ciddi bir problem vardır. Günümüzde insanların belli bir yaşa gelmeden hayatlarını kaybetmeleri ya da yaşam içerisindeki hayat konforlarının düşmüş olması teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artan bu cihazlar diyebiliriz.

Günümüzde cep telefonu kullanmayan birisini düşünmek mümkün değil öyle ki cep telefonu kullanma yaş aralığına bakacak olursak 11 yaşından 80 yaşına kadar gösterilebilir. Bu da her insanın potansiyel bir cep telefonu kullanıcısı olduğunu bizlere gösteriyor. Peki hayatımız için büyük öneme sahip olan bu durumun nasıl önüne geçilecek ya da geçilebilecek mi?

Cep Telefonlarındaki Radyasyon Oranı Kaçtır? Diğer Haberler

Sanıyorum ki herkesin yanıtı bu durumun önüne cep telefonu kullanmayarak geçilmesi mümkün değil çünkü hayatımızda da bağımlılık yaptı. Cep telefonu olmadan asla olamıyoruz. Bunun içinde mademki bu cihazları kullanmadan yapamıyoruz hatta en gelişmişini en kullanımlısını arıyor ve teknolojik cihazlarda artıyorsa bu durumda bize düşen görevler yok mu? Hayatımızı bu şekilde sürdürecek miyiz yoksa bir takım önlemleri alacak mıyız? Sorunun yanıtına baktığımız da ise ilk olarak cep telefonlarındaki radyasyon oranını bilmemiz gerekiyor.

Cep telefonları hayatımızı kolaylaştırıyor ancak elimizde de rahatlıkla taşıdığımızdan dolayı mucizevi olarak değerlendiriliyor bunun içinde kullanım yoğunluğuna baktığımız da zararlarının ikinci plana düştüğü görülüyor. Bu masum gibi görünen ancak hiçbir zaman öyle olmayan cihazlarında telafisi ve onarımı da asla mümkün değil.

Cep Telefonlarındaki Radyasyon Oranı Kaçtır? Diğer Haberler

Cep telefonları radyasyon konusunda yüklü ancak her cep telefonunda bu oran birbirinde farklı. Birinde çok fazla iken diğerinde çok daha az olabilir. Bu konuda size fikir verebilmek açısından bir listeleme yapacak olursak cep telefonlarının radyasyon konusundaki sıralaması şu şekilde olacaktır.

  • Sony Ericsson T650 SAR Değeri: 1.59
  • Sony Ericsson W350a SAR Değeri: 1.58
  • Palm Px SAR Değeri: 1.56
  • HTC 6800 SAR Değeri: 1.55
  • iphone 3G SAR Değeri: 1.54
  • Black Berry Crve 8330 SAR Değeri: 1.54
  • Black Berry gold 9000 SAR Değeri: 1.51
  • Nokia E71 SAR Değeri: 1.41
  • Nokia E51 SAR Değeri: 1.40
  • HTC Touch SAR Değeri: 1.25

“Cep Telefonlarındaki Radyasyon Oranı Kaçtır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.