Radyasyon Vücuttan Nasıl Atılır?

Photo of author

By İhsan

Yaşadığımız ortamın sağlığımıza etkileri çok fazla bunun içinde mutlaka bir takım şeylere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle de kullanmış olduğumuz elektronik cihazların radyasyon etkisi bizim bu tehditle iç içe yaşamamıza olanak sağlıyor. Biz bu cihazların ne kadar zararlı olduklarını biliyoruz dolayısıyla burada önlem almak da işimize gelmiyor. Çünkü önlem olarak yapacağımız en doğru şey onları hayatımızdan çıkarmak.

Radyasyon için konuşacak olursak onun kansere neden olabilecek kadar etkili olduğunu biliyoruz dolayısıyla ciddi bir sağlık sorunu. Bunun yanı sıra radyasyonun etkileri arasında en fazla gördüğümüz cilt kanseri ve hastalıkları dolayısıyla vücudumuzda bulunan radyasyonun bir an önce atılması gerekiyor. bunun için öncelikli olarak etkenleri azaltmalı daha sonrasında da vücudumuzdan atmanın yollarını aramalıyız. Örneğin cep telefonları bizim bulunduğumuz yerden en az 2 metre uzakta olmalı hatta mümkünde yattığınız odada asla bulundurmayın. Evinizde pek çok şeyin elektrikle çalıştığını biliyoruz dolayısıyla bu cihazlarla işimiz olmadığında fişten çekmek gerekli. Bu sayede radyasyonun da etrafa yayılmasını önlemiş oluruz.

Cep Telefonlarındaki Radyasyon Oranı Kaçtır?

Bazı yiyeceklerin vücuttaki radyasyonu atabilme özelliği vardır. Örneğin sarımsağın antibiyotik olduğunu herkes bilir dolayısıyla yemeklerin yanında bol bol sarımsak tüketildiğinde sağlığınız için faydalı olduğunu da görebileceksiniz. Radyasyonu temizleyen diğer yiyecekler ise böğürtlen, çilek, portakal ve üzüm çekirdekleri vücuttaki radyasyonu dışarıya atanlardandır.

Radyasyon Vücuttan Nasıl Atılır? Diğer Haberler

Radyasyon Nedir?Maddenin yapı taşları atomlardır ve atomun ise protonlardan ve nötronlardan oluşan bir çekirdek etrafından dönmekte olan nötronlardan oluştuğu bilinir. Eğer ki bir çekirdek etrafında dolaşan nötronların sayısı fazla olursa bu durumda fazla olan nötronlar parçalanarak yok olurlar. Bu parçalanma neticesinde ise ortaya gözle görülmeyecek olan ışınlar çıkar bu ışınlara ise radyasyon adı verilmektedir.

Vücuttan Radyasyon Nasıl Atılır?

Biberiye ve çörek otu da ciddi radyasyon atıcılar arasında gösterilmiştir. Günde iki bardak civarında biberiye çayının tüketilmesi durumunda antioksidan etki yaratılır bu da hem zayıflamanıza destek olacak hem de vücudunuzdaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır. Bol su içtiğiniz zaman kanınızın hızlı bir şekilde temizlendiğini görürsünüz dolayısıyla su içmek insanı zinde tutacaktır. Zinde olan bir vücut her zaman dinç olur. Radyasyon cilde zarar verir dedik bu anlamda cildinizdeki yaraların da kapanması için mutlaka faydalı besinlerin tüketilmesi gerekir. Özellikle hakiki zeytinyağının faydalı bir antibiyotik olduğunu unutmamalısınız. Son olarak ise kaktüsten bahsedebiliriz. Kaktüsün radyasyonu çeken bir etkisi vardır.

“Radyasyon Vücuttan Nasıl Atılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.