Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Enerji Sektöründe Aranılan Yetkinlikler Nelerdir?

Enerji Sektöründe Aranılan Yetkinlikler Nelerdir?

Enerji sektörüne genel olarak bakarsak burada farklı teknolojiler kullanılıp mühendisliğin harmanlandığı ve bu anlamda uzmanlık gerektiren bir endüstri olarak görüyoruz. İşte bunun için enerji sektörü içerisinde hem idareci konumunda hem de teknik olarak çok yönlü kişilerin olmasına her zaman ihtiyaç vardır. Siz firma olarak enerji sektörü içerisinde bende varım diyor ya da demek istiyorsanız o zaman rakiplerinizle aranızda fark yaratmanız gerekir.

Enerji Sektöründe Kimler Fark Yaratır?

Enerji her geçen gün büyüyen ve bu anlamda yenilikçi kimliklere ihtiyaç duyan bir kapasiteye sahiptir. Bunun içinde firmaların ve insanlar enerji konusunda AR-GE’ye büyük ihtiyaç duyarlar. Gelecek dünyada mühendis gibi düşünen firmaların sayısının da çok olacağı inancını her zaman taşımak zorunda. Bir mühendis yetiştirirken ülkenin farklı düşünenlere yer vermesi gerekiyor.

Mühendis yetiştiren akademilerin kişiler hakkında bir şeye önem vermesi gerekir. Mühendis dediğiniz kişinin farklı düşünüyor ve farklı mali yönetim bilgisine sahip olması gerekir. Çünkü bu iki tamamlayıcı unsuru birleştirdiğinde daha başarılı yöneticiler ortaya çıkacaktır.

Enerji Sektorunde Aranilan Yetkinlikler Nelerdir1 - Enerji Sektöründe Aranılan Yetkinlikler Nelerdir?

Örneğin şu şekilde düşünebilirsiniz. Mali yönetimi bilen ve mali bilgileri olan bir insan bunun üzerine mühendislik bilgisini de eklediklerinde çok büyük fark yaratacaktır. Enerji sektörü içerisinde süreklilik ve performansın yönetimi etkinliği çok fazla artıracaktır.

Peki, sizce tüm bu süreçler sektör içerisinde yapılandırılmış olarak yönetilebiliyor mu?

Bizi enerji konusunda dış dünya ile ayrıştıran nokta bu. Yani performans değerlendirme sistemleri yabancı sermayeye sahip olan firmalarda daha düzgün işleyebiliyor. Enerji dünyasında ölçülebilir ve gözlemlenebilen hedefler her zaman performansın daha fazla yükselmesini sağlayacak etkenlerdendir. Bu anlamda sizin değerlendirmeniz de daha rahat olabilecektir.

Türklerin belki de enerjiden uzaklaşmasının en büyük nedeni eleştirmeyi ve eleştirilmeyi sevmediklerinden kaynaklanıyor. Kısacası bir hiçbir zaman geri bildirime açık değiliz. Oysaki performansın geliştirilmesinde bu çok kritik bir öneme sahiptir.

Son olarak şunu söyleyebilirim ki enerji sektörü bu hızda büyümeye de devam ederse o zaman daha fazla istihdam ve insan gücüne ihtiyaç olacaktır. Bu nedenle de sektör içerisinde lider sayısının da artması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan What are the benefits of biodiesel? başlıklı makalemizde Biodiesel, biodiesel benefits ve biofuels hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ