GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN MANGAL!

Photo of author

By Çağatay Turgut

Güneş enerjisinin hayatımızdaki öneminin tartışılmayacak kadar önemli olduğunu artık ülkelerin devlet adamları kabullenmiş durumdalar. Güneş enerjisi, elektrik üretiminden tutunda evlerimizdeki su ısıtma sistemlerine kadar bir çok alanda pek çok amaçla kullanılabilmektedir.

Güneş enerjisinin günümüzdeki gelişiminden etkilenen bir firmada güneş enerjisiyle çalışan mangal üretmeyi başardı. Üretici firmanın Pazarlama Müdürü İlhami Baysal tarafından tanıtılan ürün sayesinde artık güneş enerjisini kullanarak kömür ve odun gibi yanıcı fosil maden ve maddelere ihtiyacımız olmadan güneşin olduğu her yerde istediğimiz gibi istediğimiz mangal keyfi yapabileceğiz. Tabi ki sizde mangala kömürün veya odunun lezzet verdiğini düşünebilirsiniz. Fakat bu gelişimi denemeden karar vermemelisiniz.

Güneş enerjisiyle çalışan bu mekanizmanın iç içe geçmiş iki tüpten oluştuğunu anlatan İlhami Baysal, ilk vakumlu mekanizma üzerinde bulunan camda güneş enerjisi sayesinde ısının toplandığını ardından ikinci tüpün içinde ise kromdan yapılmış ızgara yerleştirilmiş. Silindirik şekildeki bu tüp ızgara içerisinde sucuk, et gibi yiyecekler ayrıca sebze yemeği ve pilavda pişirilebildiğini belirtildi.

Paslanmaz çelikten üretilen güneş enerjili mangalın hijyenik olduğuna dikkat çekiliyor. Düşünsenize mangal yakmak için oduna veya kömüre ihtiyaç duyulmuyor. Parklarda bahçelerde balkonlarda kısacası güneşin olduğu her yerde kullanıma müsayit olan bu güneş enerjili ızgara yalnızca yazın değil, kışında güneşli havalarda kullanılabilir olduğunu unutmamak gerek.

Yemeklerin pişme süreleri olarak sucuk 20 dk., sebze yemekleri 30 dk., et ise 45 dk. olarak belirtiliyor.

Ürün fiyatı 65 lira olarak belirtilmiş durumda.

Güneş Enerjili Mangal Resimleri:

 

“GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN MANGAL!” üzerine 4 yorum

  1. 3 tane almayı düşünüyorum. İnşallah yazın alırım. Bahçede ateşle uğraşmak zorunda.

    Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.