Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Peru 2 milyon Vatandaşına Güneş Enerjisi Sistemi Verecek

Peru 2 milyon Vatandaşına Güneş Enerjisi Sistemi Verecek

Peru Devleti 2milyon Yoksul Vatandaşına Ücretsiz Güneş Enerji Sistemi Verecek

Güney Amerika’nın ve dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden Peru, 2016 senesi sonuna kadar ücretsiz ferdi güneş enerjisi yatırımları yapacak. Vatandaşının %95’ini elektrik enerjisi kullanıcısı yapmayı hedef alan Peru devleti aldığı hükümle güneş enerji sistemlerini aşırı yoksul kişilerin hanelerine kurmaya başladı.

Cajamarca kısmında şu ana kadar 1601 güneş paneli kuran devlet hâlâ gaz lambası kullanan halkına elektrikli aydınlatma konforunu ücret almadan yaşatmaya başladı. 12500 solar panel kurulumu ile projeyi tamamlamayı hedef alan devlet , 24milyon nüfusuna yenilenebilir enerji kullanmayı teşvik edecek. Güneşli gün sayısı ve güneş radyasyon seviyesinin yüksek olduğu Peru’da değerler günde metrekareye 5kilovat saate erişebiliyor .

Bir önceki yazımız olan Çöpleri enerjiye çevirmek, Atık madde enerjisi başlıklı makalemizde atık madde enerjisi, atık maddeleri değerlendirme ve çöp enerjisi hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Jeotermal Enerji Kaynakları dedi ki:

    Erzurum merkezden ben Jeotermal Enerji Kaynakları. Mrb paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, saolun 13-06-2017 13:41:35

BİR YORUM YAZ