Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah!

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah!

Samsunlu mucit Mustafa Yiğit , ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca’ yaptı .

Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit , sınırlara konuşlandırılabilecek “Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca ” projesini yaşama geçirdi.

Samsun’da yaşama geçirdiği buluşlarla dikkatleri üzerine toplayan ünlü mucit Mustafa Yiğit , 1,5 senedir üstünde çalıştığı ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca‘ projesini bitirdi . İnsanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına keşifler yapan Mustafa Yiğit , yepyeni buluşunu duyurdu .

    Güneş enerjisi ile çalışan , ısıyı, hareketi algılayan sensörleri, uyarıcı sistemleri ve 180 derece dönebilme olanağına sahip olan ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca’ pekçok özelliği ile göze çarpıyor . Uzun süredir üstünde çalıştığı projesinin tanıtımı anında aksiyon filmlerini aratmayan görüntüler meydana geldi . ‘Solar enerjili tam bağımsız robot silah‘ karşıdan gelen hedeflere ilk olarak ikazlarda bulundu . İkazları aldırmayan düşmana robot ateş ederek tesirsiz duruma getirdi.

SINIR GÜVENLİĞİNDE KULLANILABİLİR

Proje konusunda bilgi veren ünlü mucit Mustafa Yiğit , “21. asırda yaşıyoruz, teknolojiye ayak uydurmak gerekli . Ülkemiz’e baktığım zaman bu biçimde çalışmalar yok. Bu, basit bir proje. Parasal imkansızlıklarla bu dereceye getirebiliyorsak devletin müesseseleri bunun daha güzelini yapar. Kendi başına hareket edebilen, ısıya hassas, harekete hassas tabanca sistemi filmlerde görüyorduk. İşte şimdi biz bunu yaptık. ‘Yapılamaz’ diye bir şey yok. Robot tabanca öncesinde uyarıyor daha sonra uyarı dinlenmediği zaman kendiliğinden ateş ederek hedefi tesirsiz duruma getiriyor. Sistem enerjiyi güneş panelinden ediniyor. Gündüz güneşten kendini besliyor, bataryalarını dolduruyor. Bataryaların gücü zaten hareket düzeninde aylarca yetebilecek biçimde. Bu yüzden enerjisi bitmeyen bağımsız bir robot projesi” diye konuştu .

Bu tür projeler inşa edilerek yeryüzünde söz hakkı sahibi olunabileceğini söyleyen Yiğit , “İyiler güçlüyse, kötüler kötülüğünü göstermez ama iyiler zayıfsa kötüler daha da kötü olur . Teknolojide bir numara olmamız gerekmektedir . Bu sistem sınır güvenliğinde kullanılabilir” diye sohbet etti .

Bir önceki yazımız olan Rüzgar Enerjisi'nde Yeni Yasa! başlıklı makalemizde polat enerji, res ve rüzgar enerjisi hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Tamer Aslan dedi ki:

  Çağatay Turgut Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Selam herkese bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sağolun

 2. Işık Şen dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! için teşekkürler.

 3. Muhammet Sina dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Solar Sistemler Burdur merkezden ben Muhammet Sina. Selamın aleyküm sayfanız inan ki çok güzel, face de paylaştım 01-11-2017 10:15:48 harika ötesi.

 4. Jeotermal Enerji dedi ki:

  Jeotermal Enerji Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Çağatay Turgut çok güzel.

 5. Kerim Cabbar dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ne zaman salı gününde Kerim Cabbar bu siteden okudum.

 6. Muhammet Sina dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Konya sevgilerle

 7. Yenilenebilir Enerji dedi ki:

  Kayseri merkezden ben Yenilenebilir Enerji. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 20-09-2017 11:15:08

 8. Faruk Sarı dedi ki:

  Çağatay Turgut Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Merhaba herkese sayfan yeminle mükemmel, teraziye tıkladım

 9. Yasin Şerif dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ve Çağatay Turgut begendim dedi.

 10. Duygu Gündüz dedi ki:

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Iğdır sevgilerle

BİR YORUM YAZ