Home » Rüzgar Enerjisi » Taşınabilir Rüzgar Türbini

Taşınabilir Rüzgar Türbini

Amerika’da hizmet veren ünlü enerji firmalarından olan Uprise Energy taşınabilir rüzgar türbini sisteminin üretimini gerçekleştirdi. Üretimi yapılan rüzgar türbini ise istenilen bir yere kamyonla nakledilebiliyor. Sistemin kurulu olacağı yere gelindiğinde ise kamyondan sistemli bir şekilde çıkarılarak kurulumu gerçekleştiriliyor. Montaj işlemi de oldukça basit olduğundan dolayı sistem hem avantajlı hem de ilgi çekici olarak değerlendiriliyor.

Taşınabilir Rüzgar Türbinlerinin Avantaj Sağlar mı?

Taşınabilir rüzgar türbinlerinin avantajları büyüktür. Buna göre üretilen elektriğin kw gücü 50 olduğundan dolayı da kırsal kesimlerde ya da şehir merkezlerinde kullanılabiliyor ve bu sayede de elektrik ihtiyacı giderilebiliyor. Zaman içerisinde bu enerji kaynağının da önemli bir yere gelmesi hedefleniyor.

Taşınabiliyor olmaları sayesinde istenilen bir noktaya gönderildiğinden dolayı başarılı sonuçlar alınabiliyor bu anlamda kurulumunda kısa sürüyor olması tercih nedenleri arasında gösterilebilmektedir.

Kurulum gerçekleştirildikten hemen sonra rüzgar enerjisinden elektrik üretimine hemen geçilebiliyor üstelik rüzgarın hızına bağlı olarak enerji üretilerek mobil rüzgar türbin sistemi 15 evin rahatlıkla elektrik ihtiyacını karşılayabiliyor. Üstelik sistem üretmiş olduğu elektriği de depolayabiliyor bu nedenle elektrik israfı söz konusu olmuyor.

Mobil Rüzgar Türbininin Kullanıldığı Yerler

Mobil rüzgar türbini üreten şirket Uprise Energy’nin açıklamalarında mobil rüzgar türbini konserlerde, festivallerde, dikey delme işlemleri, kamplarda, merkezi bölgelerden uzak yerlerde tüketicilerin elektrik ihtiyacını karşılamakta oldukça verimli olduğunu ve tüketicilerin bu durumdan memnun olduklarını belirtmiştir.

Sistemin kolay ve hızlı bir şekilde kurulması ve arazi koşullarına karşı enerji üretebilmesinin büyük bir avantaj olduğunu da sözlerine eklemiştir.

Mobil rüzgar türbini kurulumu ve sistemli bir şekilde kendiliğinden enerji üretebilir hala gelmesi aşağıda yayınlayacağımız video da bulunmaktadır.

Taşınabilir rüzgar sisteminin basamak halinde ki aşamalarını dikkatle inceleyiniz ve rüzgar türbini ile elektrik üretmenin bu kadar kolay hale gelmesinin ne kadar güzel ve ilginç olduğunu sizlerde göreceksiniz.

İlgi Çekici!

Rüzgar Enerjisi Nedir?

Rüzgar enerjisi sonsuz bir enerji kaynağıdır. Buna göre temiz ve yenilenebilir bir enerji olarak nitelendirilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla