Google, Milyon Dolarlarını Yenilebilir Enerji için Harcıyor!

Photo of author

By Çağatay Turgut

Google Dünya Enerjisini Karşılayacak ! Dünya Devi Google Yenilebilir Enerji Sanayi İçin Milyon Dolarları Gözden Çıkardı

İnternet dünyasının en önemli ve en çok tıklanan arama motorlarının başını çeken Google, global olarak yer alan bütün binalarında yenilebilir enerjiden yararlanacağını bilgisini verdi . Almanya, Abd ve Kenya’da 2,5 milyar dolarlık 22 yenilenebilir enerji yatırımı yer alan Google, 2025’e kadar yenilenebilir enerji satın alımlarını 3’e katlayacak.

Google blog adresinde bulunan basın açıklamasına göre , 2025’e kadar güneş ve rüzgar enerjisi projeleriyle yenilenebilir enerji satın alımları 3’e katlanacak.

Google’ın dünya genelindeki bütün firma binalarının enerjileri temiz enerjiden karşılanacak. Yepyeni kurulan 842 megavatlık temiz enerji gücü, Şili’deki bir güneş enerjisi santrali ve İsveç’teki rüzgar santralinden ele geçirilecek .

Google’ın AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI , Almanya ve Kenya’da 2,5 milyar dolarlık 22 yenilenebilir yatırımı yer alıyor .

Dünya çapında bütün sahip olduğu binalarında yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanacağını ve kullanacağını anlatan gözde arama motoru Google, Almanya, AMERIKA ve Kenya başta olmak üzere toplamda 2,5 milyar dolar değerinde tamı tamına 22 yenilenebilir enerji yatırımı inşa etti . Google, 10 sene içerisinde bu yatırımlarını 3’e katlayacağını da duyurdu .
Google resmi web sayfasından yaptığı izahla 2025 senesine kadar güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile projelerine yaptığı yatırımlarını tam 3 katına çıkaracağını kamuoyuna duyurdu .
Google’ın bütün binalarında kullanacağı enerji artık yeni kurulan 842 megavatlık temiz enerji gücüyle başka bir deyişle Şili’deki güneş enerjisi santralinden ve İsveç’teki rücgar santralinden karşılanacak. Bu dev adım enerji pazarında hatrı sayılır büyüklükte yankı uyandırdı.

“Google, Milyon Dolarlarını Yenilebilir Enerji için Harcıyor!” üzerine 6 yorum

 1. Muhammet Sina Google, Milyon Dolarlarını Yenilebilir Enerji için Harcıyor! Çağatay Turgut çok güzel.

  Yanıtla
 2. Google, Milyon Dolarlarını Yenilebilir Enerji için Harcıyor! ne zaman cumartesi gününde Temel Çiçek bu siteden okudum.

  Yanıtla
 3. Manisa merkezden ben Hidroelektrik Enerji. selam arkadaşlar sayfa harbiden güzel, facebookta paylaştım 22-07-2017 04:23:27

  Yanıtla
 4. Ardahan merkezden ben Alparslan Cengiz Turgut. selam arkadaşlar siten süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 30-05-2017 07:36:57

  Yanıtla
 5. Çağatay Turgut Google, Milyon Dolarlarını Yenilebilir Enerji için Harcıyor! Selam paylaşımınız inanki dikkat çekici, face de paylaştım

  Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.