Yenilenebilir Enerji Kaynakları

IFC, Akfen’ e Ortak Oldu !

IFC, Akfen’ e Ortak Oldu !

Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye’ de yenilenebilir enerji konusunda yeni atılımların yapılabilmesi ve desteklenmesi için Akfen Yenilenebilir Enerji ile ortaklık anlaşması imzaladı.

IFC’ nin yaptığı açıklama da Türkiye’ nin temiz enerji üretiminde öncü olan Akfen Enerji’ nin %16.67 lik hissesi için toplam 100 milyon dolar yatırım yapılacağını belirtti. Akfen Yenilenebilir Enerji AŞ. toplam 211 megavat yenilenebilir enerji üretim kapasitesine sahip.

Öte yandan yapılan yatırım ile alakalı açıklamalar yapan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Uluslararası anlamda bu kadar büyük bir kuruluş ile ortaklık imzalamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Akın, yenilenebilir enerji sektörü ile alakalı amaçlarının sektörün tamamında sürdürülebilir enerji üretimi yapmak, yeni yatırımcıları sektöre dahil etmek ve tamamen yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak olduğunu sözlerine ekledi.

Ortaklık ile alakalı IFC tarafında açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Dimitris Tsitsiragos, Türkiye’ nin yenilenebilir enerji sektöründe zengin kaynaklara sahip olduğunu ve özel sektörün katkısının yenilenebilir enerji konusunda kaynakların kullanılması konusunda çok önemli olduğunu belirtti. Farklı bir çok sektörde Akfen ile aktif olarak ortaklık ve iş birlikleri bulunduğunu belirten Dimitris Tsitsiragos, bunlardan bir yenisine imza atarak Türkiye’ nin yenilenebilir enerji konusunda ki gelişimine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

IFC’ nin son 3 yıl içerisinde yenilenebilir enerji sektörüne toplam 695 milyon dolar kaynak sağlayarak sektörün gelişmesi ve ilerlemesi adına oldukça büyük bir katkı sağladı.

Bir önceki yazımız olan İsrail' den Güneş Enerjisi Kulesi ! başlıklı makalemizde israil güneş enerjisi kulesi ve israil yenilenebilir enerji hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 175 YORUM
 1. Hamdi Uluören dedi ki:

  Hamdi Uluören IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Mesut çok güzel.

 2. Meral Doğan dedi ki:

  Mesut Selam herkese web siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler

 3. Celal Servet dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! için teşekkürler.

 4. Hamdi Uluören dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Kahramanmaraş sevgilerle

 5. Elif Barış dedi ki:

  Mesut Selam herkese sayfa inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım

 6. Alparslan Türk dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! ve Mesut begendim dedi.

 7. Barış Tezer dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! ne zaman cuma gününde Barış Tezer bu siteden okudum.

 8. Gencay Mert dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Amasya sevgilerle

 9. Ebru Kuzgun dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Haberler Hatay merkezden ben Ebru Kuzgun. Merhaba sayfanız inanki çok güzel, sağolun 13-01-2017 12:44:28 harika ötesi.

 10. Kerim Cabbar dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Samsun sevgilerle

BİR YORUM YAZ