Yenilenebilir Enerji Kaynakları

IFC, Akfen’ e Ortak Oldu !

IFC, Akfen’ e Ortak Oldu !

Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye’ de yenilenebilir enerji konusunda yeni atılımların yapılabilmesi ve desteklenmesi için Akfen Yenilenebilir Enerji ile ortaklık anlaşması imzaladı.

IFC’ nin yaptığı açıklama da Türkiye’ nin temiz enerji üretiminde öncü olan Akfen Enerji’ nin %16.67 lik hissesi için toplam 100 milyon dolar yatırım yapılacağını belirtti. Akfen Yenilenebilir Enerji AŞ. toplam 211 megavat yenilenebilir enerji üretim kapasitesine sahip.

Öte yandan yapılan yatırım ile alakalı açıklamalar yapan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Uluslararası anlamda bu kadar büyük bir kuruluş ile ortaklık imzalamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Akın, yenilenebilir enerji sektörü ile alakalı amaçlarının sektörün tamamında sürdürülebilir enerji üretimi yapmak, yeni yatırımcıları sektöre dahil etmek ve tamamen yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak olduğunu sözlerine ekledi.

Ortaklık ile alakalı IFC tarafında açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Dimitris Tsitsiragos, Türkiye’ nin yenilenebilir enerji sektöründe zengin kaynaklara sahip olduğunu ve özel sektörün katkısının yenilenebilir enerji konusunda kaynakların kullanılması konusunda çok önemli olduğunu belirtti. Farklı bir çok sektörde Akfen ile aktif olarak ortaklık ve iş birlikleri bulunduğunu belirten Dimitris Tsitsiragos, bunlardan bir yenisine imza atarak Türkiye’ nin yenilenebilir enerji konusunda ki gelişimine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

IFC’ nin son 3 yıl içerisinde yenilenebilir enerji sektörüne toplam 695 milyon dolar kaynak sağlayarak sektörün gelişmesi ve ilerlemesi adına oldukça büyük bir katkı sağladı.

Bir önceki yazımız olan İsrail' den Güneş Enerjisi Kulesi ! başlıklı makalemizde israil güneş enerjisi kulesi ve israil yenilenebilir enerji hakkında bilgiler verilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 175 YORUM
 1. Ulus Tekin dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! ve Mesut begendim dedi.

 2. Halil Sezer dedi ki:

  Mesut Slm siten vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım

 3. Işık Şen dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! ve Mesut begendim dedi.

 4. Barış Ülke dedi ki:

  Barış Ülke IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Mesut çok güzel.

 5. Feride Nur dedi ki:

  Feride Nur IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Mesut çok güzel.

 6. Tamer Aslan dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Uncategorized @tr Edirne merkezden ben Tamer Aslan. Selam sayfan yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 02-06-2017 08:48:04 harika ötesi.

 7. Sevil Serpil Kuzgun dedi ki:

  Mesut Selamlar web sitesi inanki çok güzel, twitter da paylaştım

 8. Neşe Sultan dedi ki:

  Kocaeli merkezden ben Neşe Sultan. selamun aleyküm sayfa vallaha hayran edici, sağolun 30-05-2017 07:41:13

 9. Feride Nur dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! Uncategorized @tr Tokat merkezden ben Feride Nur. Merhaba herkese siten harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 30-05-2017 07:12:50 harika ötesi.

 10. Jeotermal Enerji Kaynakları dedi ki:

  IFC, Akfen’ e Ortak Oldu ! ne zaman cumartesi gününde Jeotermal Enerji Kaynakları bu siteden okudum.

BİR YORUM YAZ