Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Yeni Bioyakıt Çay

Yeni Bioyakıt Çay

Biyoyakıt Çay   Almanya’nın Fraunhofer Cevre Güvenliği ve Enerji Teknolojileri ve Enstitüsü ve Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi arasında ortak proje anlaşması imzalandı.

   Proje kapsamında Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü önderliğinde. Biokütle Atıklarının Sürekli Sistem ile Biokömür Üretiminin Deneysel Araştırılması’ projesinin, Bilim ve Teknolojide Avrupa’da İşbirliği (COST) tarafın”dan kabul edildiği belirtildi.    Projenin yapımı için 2 kurum arasında protokol imzalandığı belirtildi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Projenin Türkiye ekibinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zuhal Oktay Coşkun, Yrd. Doç. Dr. Gökçen Akgül, Yrd. Doç. Dr. Can Coşkun ve Cumhuriyet Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayten Ateş bulunmaktadır. Fraunhofer Çevre Güvenliği ve Enerji Teknolojileri Enstitüsü’nden ise Avrupa Biyoenerji Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Andreas Hornung ve ekibi projede görev alacak. Toplam 270 bin lira bütçesi olan projenin süresi 27 ay olarak belirlendi.”    Açıklamada, Projenin hayata  geçmesi halinde  çay üretimi sürecinde ortaya çıkan atıklardan biyoyakıt üretileceği ve organik gübre üretiminin”de  araştırılmasının yapılacağı ifade edilerek, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde yapılacak biyoyakıt ve organik gübre üretiminde kullanılacak cihazların arge bölümününde proje ekibi tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

[box type=”info” align=”aligncenter” ]

[/box]


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Faruk Sarı dedi ki:

  Çağatay Turgut Selam web siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, sağolun

 2. Alparslan Türk dedi ki:

  Yeni Bioyakıt Çay Biyoyakıt Iğdır merkezden ben Alparslan Türk. Selam web siten inanılmaz çok güzel, saolun 29-07-2017 08:27:28 harika ötesi.

 3. Rüzgar Enerjisi dedi ki:

  Çağatay Turgut Yeni Bioyakıt Çay selam arkadaşlar web siten gerçekten çok iyi, saolun

 4. Metin Ali Feyyaz dedi ki:

  Yeni Bioyakıt Çay ne zaman salı gününde Metin Ali Feyyaz bu siteden okudum.

 5. Işık Şen dedi ki:

  Çağatay Turgut Yeni Bioyakıt Çay Selamlar sayfa ciddiyim iyi, twitter da paylaştım

 6. Şengül Hanım dedi ki:

  Yeni Bioyakıt Çay için teşekkürler.

 7. Elif Taşdelen dedi ki:

  Çağatay Turgut Yeni Bioyakıt Çay Merhabalar paylaşımın süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım

 8. Aysel dedi ki:

  Biyoyakıtlar gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer kaplayacak. Bu yenilenebilir enerji türüne ilgi göstermek gerektiğine inanıyorum.

BİR YORUM YAZ